Czym jest homestaging w czasach dużej inflacji i jak wpływa na sprzedaż nieruchomości ? 

Według badań na rynku amerykańskim, przygotowanie mieszkania lub domu do sprzedaży z zyskiem w profesjonalnych biurach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami odbywa się zgodnie ze standardami home stagingu, co przyspiesza sam proces sprzedaży średnio o 40 proc. Dodatkowo, zwiększa się realna wartość nieruchomości, średnio rośnie o 20 %. 

home / czym jest homestaging w czasach dużej inflacji i jak wpływa na sprzedaż nieruchomosci ? 

home-staging-wilanow
home-staging-wilanow
Cały czas w home stagingu coś się zmienia, pojawiają się nowe trendy. Uczestniczymy na bieżąco w kursach i szkoleniach, by wiedzieć, co rynek przyjmuje, na co zwraca się uwagę i wybrać elementy i rzeczy, które są najbardziej potrzebne.
Należy tez wspomnieć, ze zawód Homestegera nie jest jeszcze tak znany, choć rozwija się prężnie.
Klient chcący sprzedać swoją nieruchomość po raz pierwszy nie wie po ? Co ? I na ? Co ? Ma korzystać z pomocy homestegera. Dopiero jak sprzeda i zobaczy, ze nieruchomość została przygotowana perfekcyjnie, a przede wszystkim według zasad homestsgingu, zrozumie sens !
Muszę nadmienić również i przedstawić najważniejsze zasady w homestsgingu, które zawsze wykorzystuje w swojej pracy.
 

Sytuacja na rynku nieruchomości zmienia się z tygodnia na tydzień, jest bardzo dynamiczna. Ostatnie lata to czas, gdy nie trzeba było negocjować warunków sprzedaży nieruchomości, sprzedawało się praktycznie wszystko i to bardzo szybko. Jednak ostatnie tygodnie oraz sytuacja geopolityczna na wschodzie Europy spowodowały, że na rynku nieruchomości zachodzą bardzo duże zmiany. Jeszcze w marcu 2022 roku odnotowaliśmy ogromne zainteresowanie zakupem nieruchomości, osiągnęliśmy najlepsze efekty sprzedażowe od początku roku, ponieważ wiele osób chciało zdążyć z zakupem przed planowanymi zmianami w zakresie badania zdolności kredytowej przez banki. Niestety, wysoka, dwucyfrowa inflacja, ostatnie decyzje Narodowego Banku Polskiego i Rady Polityki Pieniężnej spowodowały, że zmiany będą jeszcze bardziej odczuwalne, szczególnie dla osób korzystających lub chcących skorzystać z kredytu bankowego. To również gorszy okres dla osób chcących sprzedać nieruchomość, ofert sprzedaży będzie więcej a kupujących znacznie mniej. Zła wiadomość – nie wiemy jak długo ten stan rzeczy potrwa.
Pewne jest jedno, ze praca dobrego sprzedawcy lub pośrednika w obrocie w nieruchomościach będzie wymagała większego zaanagażowania, sporządzenie dobrej oferty, a przede wszystkim przygotowanie nieruchomosci przez Homestegera !!!

home-staging-wilanow
home-staging-wilanow

Podstawa to porządek

To podstawowy, a nawet najważniejszy element przygotowania mieszkania do przyjęcia potencjalnych klientów. Dlatego zawsze informuje właścicieli o posprzątaniu dekoracji : prywatnych zdjęć w ramkach stojących lub wiszących na ścianach,bibelotów, zdjęcie magnesów z lodówki, sakramentalne dewocjonalia, kosz pełen śmieci, dziecięce zabawki itp. Trzeba pamiętać, ze eleganckie meble nie maja decydujący wpływ na pierwsze wrażenie, lecz ład i skład. Estetyka i porządek wygrywa zawsze. Zarówno na żywo, jak i na portalach nieruchomościowych. 

Światło

Światło to element przestrzeni nieruchomosci. Gdy jest jasno w pomieszczeniach, czuć lekkość i komfort. Dlatego tez, zamienia sie ciemne kolory na jasne, czy zdejmuje sie firanki, aby wpuścić do pomieszczenia więcej światła. Sesja zdjęciowa mieszkania wychodzi dużo korzystniej

home-staging-wilanow
home-staging-wilanow

Przestrzeń

Meble należą do podstawowego wyposażenia mieszkania. Jeśli dany mebel nie jest nam potrzebny, warto się go pozbyć z mieszkania przed prezentacją klientom, aby nie zajmował powierzchni i optycznie go nie zmniejszał. Czasem warto pomyśleć również nad przestawieniem mebli w celu uzyskania większej przestrzeni i zbudowania funkcjonalnych stref. Pozbywamy się Dywanow, które zabierają przestrzeń, to widać zarówno na zdjęciach, jak i podczas prezentacji nieruchomosci. 

Odświeżenie mieszkania

Bardzo ważne są czyste i zadbane ściany. Nie zawsze kolory ścian i mebli, które zastosował właściciel będą gustowne i dopasowane do całości mieszkania. Mogą tez nie podobać się potencjalnemu klientowi. Trzeba kierować się minimalizmem, jak również nie wprowadzać za dużo kolorów. Dbamy o neutralne dodatki, dobre oświetlenie, kwiaty cięte w wazonach czy w doniczkach, owoce na paterze czy karafkę z woda i cytryna.

 

home-staging-wilanow
home staging wilanów

Kolorystka

Może stać się tak, ze niestety właściciel nieruchomosci nie wyrazi zgody na przemalowaniu ścian na jasne kolory. Dlatego tez, zastosujmy jasne kolory dodatków np. Pledy, narzuty czy poduszki. To powinno rozjaśnić pomieszczenia do sesji zdjęciowej.

Dodatki – dobierz styl do mieszkania

Poduszki na kanapie, świeżo ścięte białe kwiaty na stole, pachnące świeczki w łazience, świeże owoce w kuchni – to wszystko buduje w mieszkaniu odpowiedni klimat. Warto zadbać również o książki, aktualną prasę i drewno do kominka, jeśli znajduje się w salonie. Ogólnie kieruj się zasadą dopasowania stylu do potencjalnego nabywcy i otoczenia.Postaraj się zaaranżować nie tylko wnętrze domu, ale również taras – ustaw meble ogrodowe wraz z miękkimi poduszkami, świeże owoce i lampiony. Przytulność i wygoda zainspiruje przyszłych nabywców, będą tu chcieli być. 

Wyposażenie

Stare meble i sprzęty gospodarstwa domowego, zniszczona armatura w łazience i kuchni, wypłowiałe dywany i zasłony na pewno nie pomogą w sprzedaży nieruchomości. Najlepiej to Pozbądź staroci i zainwestuj w nowe dodatki i odświeżenie, a cena mieszkania pójdzie w górę. Znów kieruj się zasadą „mniej znaczy więcej”.

Oświetlenie

Tak jak już wspomniałam wcześniej, im więcej światła w nieruchomości, tym lepiej. Na sesji nie zawsze wystarczy światło słoneczne. Bardzo często klienci chcą zobaczyć, jak wygląda żyrandol czy oświetlony pokój. Kiedy zadbamy o takie szczegóły, mieszkanie nie będzie wydawało się zaniedbane. Pamiętaj sprawdź czy wszystkie żarówki są dobre, nic gorszego jak przepalone żarówki podczas prezentacji nieruchomosci.  

home staging wilanów
home-staging-wilanow

Zapach

Proponuje rozpylić w powietrzu delikatne perfumy, czy zapalić zapachowe świece. Czy otworzyć okno.  To zawsze przyciąga potencjalnego nabywcę.  Dobrze sprawdzają się zapachy świeżych owoców lub domowego ciasta.

Homestaging jest niezmiernie wazny i wyróżnia ofertę na tle innych ogłoszeń sprzedaży nieruchomości. Odwraca uwagę od nieistotnych szczegółów. Wnętrze zostaje zaaranżowane zgodnie z przeznaczeniem i widać, jak można komfortowo mieszkać, dobrze czuć się w danej nieruchomosci. Potencjalny klient widzi same zalety i okazje zakupu fajnej nieruchomosci. A obecny właściciel cieszy większym zyskiem ze sprzedaży. Nie wahaj się, zainwestuj w profesjonalny home staging!

Zapraszam do siebie Dorota Szczesna 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Potrzebujesz sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość szybko i z zyskiem? Wskażę co trzeba zrobić, aby Twoja oferta wyróżniała się spośród konkurencyjnych. Możesz skorzystać z wielu form współpracy.

„Wierzę, że na ostateczny wygląd wnętrza składają się detale. Czasem niewiele trzeba – kilka zmian aranżacyjnych może sprawić, że przestrzeń domu lub mieszkania niespodziewanie nabierze zupełnie nowego wyrazu. Zróbmy to razem. Odmienię Twoje wnętrze tak, że w końcu poczujesz się w nim jak w domu. Moja metamorfoza to moja intuicja i doświadczenie, postaram się dla Ciebie osiągnąć wymarzone wnętrze – ten efekt jest dla mnie najważniejszy , to moja pasja ! 

Dorota

Konsultacje:

online – cała Polska
stacjonarnie –  Warszawa i okolice

Oryginalne pomysły:

Masz gwarancję, że Twoja nieruchomość będzie wyjątkowa

Terminowość:

Współpraca zawsze przebiega w ustalonym terminie